Czy wino bezalkoholowe to prawdziwe wino?

Wielu miłośników wina, a szczególnie ci, którzy nigdy nie spróbowali wina bez procentów twierdzi, że nie jest to prawdziwe wino.

Jak powstaje wino bezalkoholowe?

Nazywają je pogardliwie „soczkiem”. To duży błąd. Sok z owoców powstaje wyłącznie w procesie tłoczenia – wyciśnięty sok butelkuje się dosładzając lub nie. Czerwone wino bezalkoholowe  tak jak i białe powstaje w procesie fermentacji, tak samo jak wino zawierające alkohol. Przechodzi przez cały proces winifikacji, może być również leżakowane w dębowych beczkach Najistotniejsza różnica to ostatni etap produkcji w którym „normalne” wino pozbawiane jest alkoholu. Jest to dość kosztowny i skomplikowany technologicznie proces. Pozwala on na zachowanie wszystkich walorów zapachowo smakowych wina. Możemy się cieszyć bogatym bukietem, pełnym, złożonym smakiem i dostarczającym wiele przyjemności finiszem. Czerwone wino bezalkoholowe może w ogóle nie zawierać alkoholu, lub zawierać jego znikomą ilość – na przykład 0,5%.

Gdzie kupić dobre czerwone wino bezalkoholowe?

Wyprodukowanie czerwonego wina bezalkoholowego, które oprócz zawartości alkoholu niczym nie różni się od zwykłego wina jest znacznie trudniejsze niż białego. Aktualnie sklep internetowy Beztrosko.pl oferuje czerwone wino bezalkoholowe. To autentyczna kwintesencja hiszpańskich smaków – dużo ciemnych owoców podkreślonych nutami pieprzu i wanilii. Trudno uwierzyć, że wino to zawiera zaledwie 0,5% alkoholu. Oprócz wina beztrosko.pl oferuje bogaty wybór bezalkoholowych drinków, dodatków do cocktaili, a nawet gin. Z oryginalnych aperitifów można samemu komponować drinki niczym w najlepszym barze, można zamówić też napoje typu „ready to drink”.  Na  stornie sklepu można również znaleźć ciekawe przepisy, którymi można zaskoczyć gości na domowej imprezie.

Komu można polecić czerwone wino bezalkoholowe?

Przede wszystkim osobom które w ogóle, lub czasowo nie mogą pić napojów alkoholowych. Kobietom w ciąży, osobom zażywającym leki wkluczające alkohol. Jest to doskonała oferta dla kierowców. Mogą cieszyć się na eleganckim przyjęciu lub na domowym grillu kieliszkiem czerwonego wina do obiadu. Spożycie tego typu napojów bardzo szybko rośnie, a przyjęcia bezalkoholowe stają się coraz bardziej modnym trendem. Wina bezalkoholowe i inne drink można śmiało polecić wszystkim, którzy zwracają uwagę na zdrowy styl życia, a nie chcieli by sobie odmawiać orzeźwiającego drinka bądź kieliszka wina.

Należy również zwrócić uwagę na to, że bezalkoholowe napoje mają mniejszą wartość kaloryczną niż tradycyjne alkohole.

zewnętrzny materiał informacyjny

Udostępnij artykuł