Najlepsze drinki z likieru – to nie takie trudne jak myślisz!

Picie alkoholu może być przyjemnością dla każdego z naszych zmysłów. Wieczorny drink może uderzyć do głowy nie tylko zawartością procentową, ale także cudownym kolorem, kuszącym zapachem, przyjemnym smakiem i wyszukanym kształtem szklanki.

Za alkohol, który najlepiej ukoi nasze zmysły przyjmuje się likier – słodki i czarujący, jednocześnie mocny i bardzo różnoraki w smaku. Podrzucamy pomysł na trzy, naszym zdaniem szałowe pomysły na drink z użyciem likieru!

Czym jest likier?

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta. Ogólnie za likier uznaje się alkohol o podwyższonej zawartości cukru oraz dodatków smakowych. Półki sklepowe co lepszych marketów wręcz uginają się od kolorowych butelek – pełna paleta barw i kształtów. W Polsce przyjmuje się za likier alkohol o zawartości cukru powyżej 330 g w 1 litrze.

Likier charakteryzuje się dużą gęstością, jest to alkohol dosyć ciężki i wypicie większej ilości jednorazowo nie jest zalecane. Alkohol taki jak likier jest za to idealnym dodatkiem do drinków i koktajli – wówczas można najlepiej wykorzystać jego słodycz i walory smakowe. Wytrawni kucharze docenią je również w przygotowaniu potraw – likiery są bardzo cenione w robieniu deserów, w tym słynnego Tiramisu. Więcej o likierach – Alkohol-online.pl/44-likiery.

Drink Summer Spirit

Mimo, że za oknem temperatura ciągle płata figle, wielu z nas myślami jest już na letnim wypoczynku. Nie sposób wyobrazić sobie lepszego leniuchowania, niż z drinkiem, pod parasolem, nad brzegiem ciepłego morza. A drinkiem tym koniecznie musi być Summer Spirit na bazie likieru marakujowego.

Ma wspaniałą rubinową barwę, za sprawą likieru typu passiflora. W równych proporcjach miesza się go z rumem, sokiem z połówki cytryny oraz uzupełnia napojem gazowanym Sprite. Drink z likieru marakujowego orzeźwia, cytryna pobudza w letnie dni, a rum nadaje całości odpowiedniej mocy. Polecamy pijać z kostkami lodu w wysokiej szklance ze słomką. Rewelacja!

Drink Augustus

Nazwa drinka na bazie ziołowego likieru przywodzi na myśl raczej Imperium Rzymskie. W istocie drink ten ma piękną krwistą barwę (równie krwistą jak podboje cesarstwa wieki temu). Aby zaserwować sobie mocny i jednocześnie bardzo słodki i owocowy napój, musimy zaopatrzyć się w ziołowy Jagermeister. Mieszamy go mniej więcej w jednej proporcji z czystą wódką oraz połową miary grenadiny. Na przełamanie dodaje się soku z połowy cytryny oraz kruszony lód i napój Sprite.

Tak przygotowaną miksturę należy dobrze wymieszać i podać w szklance stożkowej (w podobnej podaje się desery lodowe w kawiarniach). Kostki lodu utworzą piękną wierzchnią warstwę, pod którą utrzyma się rubinowa barwa drinka. Coś cudownego!

Drink Enrique

Cenimy go przede wszystkim za dostępność podstawowego alkoholu do drinków – likieru amaretto. Dostaniemy go praktycznie w każdym markecie za przystępną cenę. Na 100 ml soku wiśniowego oraz 50 ml soku grejpfrutowego wystarczy dodać 70 ml likieru amaretto właśnie – mamy prosty, ale jak bardzo ciekawy w smaku drink. Może nie wyróżnia się wyglądem lub formą, ale mieszanka smaków jest zdecydowanie niepowtarzalna. Drink ten należy podawać na dużych kostkach lodu w płytkiej szklance – na przyjęciach w letnie dni zrobi olbrzymią furorę!

Udostępnij artykuł