Czy warto kupić wino w sklepie on-line?

Wino możemy kupić dzisiaj nie tylko w sklepach stacjonarnych, dyskontach, marketach czy specjalistycznych sklepach winiarskich, ale również on-line. Czy warto zdecydować się na zakupienie wina przez internet?

Do wyboru jest dzisiaj coraz więcej sklepów sprzedających wina przez internet. Oferują one rozmaite trunki z różnych zakątków świata, między innymi z Hiszpanii, Francji, Włoch, ale również wina z Chile, Urugwaju czy RPA. Wobec tego przeciętny sklep z winami on-line jest w stanie zaprezentować klientom znacznie więcej trunków do wyboru niż sklep stacjonarny.

Jak kupuje się wino on-line?

Przede wszystkim to oferta przeznaczona dla osób pełnoletnich – przy otrzymywaniu zamówienia kurier ma za zadanie sprawdzić dowód osobisty osoby zamawiającej alkohol, aby paczka dotarła do właściwych rąk.

Poza tym zamówienie w sklepach winiarskich on-line jest podobne do zwykłych zakupów internetowych. Do wirtualnego koszyka wystarczy wrzucić wybrane wino, a potem zrealizować zamówienie, wybierając sposób dostawy oraz metodę zapłaty.

Zestawy win – smakuj i eksperymentuj

Wiele sklepów oferujących wina przez internet, na przykład wineavenue24.pl, pozwala na kupno zestawów win w atrakcyjnych cenach. W zestawach znajdują się starannie wyselekcjonowane trunki pozwalające na przetestowanie nowych smaków, wobec tego to kapitalny pomysł dla osób lubiących testowanie nowości lub na prezent. Za zestaw można również zapłacić mniej niż za pojedyncze butelki, więc zakupy będą jeszcze tańsze.

Co z wysyłką?

Zamawiając wino on-line w dobrym sklepie nie trzeba również obawiać się o bezpieczną przesyłkę pod wskazany przez siebie adres. Butelki pakowane są tak, aby nie stłukły się podczas dostawy i wysyłane z opcją „ostrożnie”. Co więcej, wysyłka nie musi być droga. We wspomnianym już sklepie wineavenue24.pl można kupić wino z darmową wysyłką od 150 złotych.

Zatem jeżeli lubisz wina, niskie ceny i szeroki wybór, w takim przypadku sklep z winami on-line to interesująca alternatywa – gdy jeszcze nigdy nie robiłeś czy robiłaś takich zakupów, warto spróbować!

Udostępnij artykuł